rss

 

Нещодавно дві партії в Україні показали прекрасний спосіб порозуміння і вирішення проблеми неможливості участі блоків на майбутніх виборах. Партія «Українська платформа» саморозпустилась і влилась в партію «Собор», яка, в свою чергу перейменувалась в «Українську платформу Собор». А головою нової партії став голова «Української платформи». Ось і виходить, що і вовки ситі, і вівці цілі.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Митинг оппозиционного Фронта Змин 03.12.2011 обещал отставить Януковича. В результате на месте не оказалось ни оппозиции, ни митинга, если под ним понимать граждан, пришедших выразить свое отношение к происходящему в стране.

Большую половину участников митинга составляли молодые люди (школьники или студенты) в зеленом и с зелеными флагами. Такие люди встречаются на всех митингах. Но на настоящих митингах они разбавляют общую картину, оставаясь в меньшинстве. В данном случае, они и создавали общий фон. Эти ребята стояли не только на площали, но и по всем прилегающим к площади улицам, а также в сквере напротив.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 2 Комментарии

 

"26 жовтня 2011 року під час офіційного візиту української делегації до Російської Федерації відбулася робоча зустріч Голови Національного банку України Сергія Арбузова з виконуючим обов’язки Міністра фінансів Російської Федерації Антоном Сілуановим, керівництвом Центрального банку Російської Федерації та відкритого акціонерного  товариства "Газпром".

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Яскравий приклад результативності активних дій громадськості щодо незаконного захоплення землі відбувся 30 вересня в Тернополі.

В 2007 році група сектантів окупувало джерело в центрі одного з парків Тернополя. Спочатку сектанти поставили маленьку палатку, але, відчувши безкарність, обнесли металевим парканом зеледве не гектар землі.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Мер Тернополя - свободівець Сергій Надал вирішив не відставати від Миколи Азарова, і також включитися в боротьбу за наповнення бюджету.  Як завжди в Україні, замість того, щоб лібералізувати умови ведення бізнесу і простимулювати ведення підприємницької діяльності, мер придумав прямо протилежне.

Отож, всім мерам на замітку:

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

7 июля Президент подписал изменения в закон об энергетике. По старому варианту зеленый тариф в проекте зеленой энергетики предоставлялся, если удельный вес украинских товаров и услуг в общем объеме затрат составляет не менее 30%. Изменения от 7 июля касаются солнечных электростанций. Для них дополнительно требуется, чтобы из украинских комплектующих состояло не менее 30% самих солнечных модулей.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Главная беда некоторых общественных теорий - представление людей не такими, как они есть, а такими, какими они должны были бы быть в идеале. Более того, если в жизни люди не такие, то виноваты общественные условия, которые следует изменить. Каждая из них приводит примеры именно такого поведения людей, как требуется этой теории.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 1 Комментарии

Проект доповіді НАТО про Україну дає багато матеріалу для роздумів. Нажаль, українські ЗМІ дали недостатню інформацію про цю доповідь.

В Інтернеті з'явився проект доповіді НАТО про становище в Україні. Автор його – доповідач від Італії Лусіо Малана.

Ряд популярних мережевих ресурсів згадали про цю доповідь. З усього, досить великого тексту доповіді, були обрані 2 фрагменти. Той, який говорить про свободу слова в Україні, і той, що стосується останніх виборів і високого результату ВО "Свобода".

"Кореспондент" з посиланням на "Главком" наводить ще фрагмент про відношення Януковича з Росією. При цьому заголовок матеріалу "Янукович виявився не таким проросійським, як хотіли б у Москві" хоч і взято з доповіді, але зовсім не відповідає загальному змісту фрагмента.

У даному матеріалі розберемо, як відображено в українських ЗМІ фрагмент щодо ВО "Свобода".

Той фрагмент, що стосується виборів та результату ВО Свобода, УП наводить: наступним чином

"Тривожна тенденція, яка не обіцяє нічого доброго для української демократії, – це результати місцевих виборів 2010 року. По-перше, вони визнані менш чесними, ніж попередні. Блокам не було дозволено брати участь у виборах, що вплинуло на Блок Юлії Тимошенко", – сказано в доповіді.

"Батьківщина – найбільша партія в БЮТ – висувала кандидатів сама", – додають представники НАТО.

"По-друге, в цій ситуації ультраправа націоналістична партія Олега Тягнибока "Свобода" отримала хороші результати у західних областях – Львівській, Тернопільській та Івано-франківській, отримавши місцеву владу в районах, де найворожіше ставлення до Партії регіонів", – сказано в повідомленні.

"Свобода – це антизахідна, антиліберальна, антиєвроінтеграційна, антисемитська, але більш за все антиросійська сила", – додається в документі.

Далі ще 1 речення від себе та ще 1 неповна цитата: У НАТО вважають, що зростання підтримки цієї партії "може дискредитувати націоналістичний рух України... У той час, як у країнах ЄС від Нідерландів до Угорщини та Швеції у парламентах присутні ультраправі партії, це є найбільш небезпечним у політично-нестабільній країні як Україна".

Комсомольська правда в Україні повторює публікацію УП з посиланням на неї.

Газета UA також повторює публікацію УП без посилання:

Нарешті, сайт Кореспондент посилається на публікації. Главкому:

У публікації повторені, фактично, всі ті ж моменти, що і в матеріалі УП.

Чого не вистачає в наведених матеріалах?

Вивчення повного тексту перекладу проекту доповіді показує:

1. З усього докладного аналізу внутрішньополітичної обстановки в Україні після президентських виборів висмикнуть 1 фрагмент, що характеризує місцеві вибори. Абсолютно не згадана оцінка політики нового Президента по підпорядкуванню собі ВР, КС, сумнівні щодо легітимності методи, якими це було досягнуто.

2. У фрагменті про результати виборів і вплив успіху "Свободи" на ситуацію в країні, викинутий фрагмент: "Може дискредитувати український націоналізм, природно скерованій проти Россії, враховуючи її тривале історичне домінування над Україною"

Цей фрагмент про природну спрямованість всього українського націоналізму проти Росії викинули всі видання.

3. Відсутній висновок. Подача матеріалу не дає можливості зрозуміти суті фрагмента.

По-перше, автор виправдовує антиросійську спрямованість українського націоналізму історичними причинами. А приналежність Свободи до цього напрямку і завоювання нею великої питомої ваги в публічному полі, на думку експерта НАТО, дискредитує не просто український націоналізм, але і його антиросійську спрямованість, зокрема, тому що одночасно партія виступає і проти європейського вектора української політики, і займає антисемітські позиції.

І, по-друге, автор пояснює, що наявність такої партії в українській політиці небезпечно саме в силу політичної нестабільності в Україні.

4. Автори не дають посилання на джерело знань експерта про ВО "Свобода", хоча в доповіді він є. Це інтерв'ю Тягнибока українському виданню Ділова Україна від 12.12.2010 а також матеріал Андреаса Умланда на сайті  "Глобалист"

Не думаю, що автори зробили це свідомо. Швидше, через лінощі. Чим пояснювати, аналізувати, легше обрізати цитати і залишити ефектні фрази, мало пов'язані між собою.

У коментарях відразу зав'язалася суперечка. Хто спровокував даний фрагмент доповіді, хто на кого спрацював. Уявляється, що в доповіді ми бачимо результат спостережень іноземних аналітиків за розвитком політичної ситуації в країні та їх власні висновки, обумовлені їх підготовкою і світоглядом. Упевнений, нам ці висновки також корисно знати і осмислити.

PS. Від себе додам. На мій погляд, автор необґрунтовано порівнює ВО "Свобода" з право радикальними партіями на Заході. Тягнибок копіює їх назви і риторику, але по суті своїй партія є пострадянською і відображає швидше сталінізм 1940-50-х років. Але, власне, цей закид можна зробити і іншим українським партіям, що називають себе центристськими, соціалістичними, ліберальними, народними і т.ін. Всі вони мають в родоводі якийсь радянський паросток, з якого зійшли.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

К ученым, специалистам, всем жителям города Харькова.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

На свое открытое письмо Б.Е. Патону, содержащееся в данном блоге, я полу-чил ответ вице-президента НАН Украины академика А.Г. Наумовца.

Шановний Олександр Ілліч!
На Ваш відкритий лист президенту НАН України академіку НАН України Б.Є. Патону від 01.05.11 щодо громадських слухань з питання будівництва дослідницької ядерної установки в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" НАН України (ННЦ ХФТІ) повідомляємо таке.
Проект установки був розроблений за участю фахівців Аргонської нац_ональ-ної лаборатор_ї (США) та ННЦ ХФТІ і багаторазово обговорювався на засіданнях спеціальної секції МАГАТЕ.
Відповідно до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" в обов'язковому порядку в місцях запланованого спорудження ядерних установок органами місцевої влади проводяться громадські слухання з цього питан-ня, результати яких носять рекомендаційний характер. Надалі рішення про будівництво ядерного об'єкта ухвалюється постановою Кабінету Міністрів України на основі комплексної державної експертизи техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) і проекту установки, до складу яких входять, окрім необхідної конструкторської документації, оцінка впливу на навколишнє середовище, звіти про відповідність санітарному законодавству України, а також про ядерну і радіаційну безпеку установки.
Тільки після прийняття постанови Кабінету Міністрів України про дозвіл на будівництво ядерної установки Державною інспекцією ядерного регулювання України видається (або не видається) ліцензія на спорудження цієї установки, в якій встановлюються граничні параметри експлуатації, що обумовлюють її безпечну роботу.
Зважаючи на Вашу стурбованість стосовно цього питання, маємо зауважити, що в ННЦ ХФТІ передбачається споруджувати не ядерний реактор, а підкритичну збірку. Це виключає можливість виникнення ядерних інцидентів, а радіаційна безпека забезпечується відповідним біологічним захистом. Це було зазначено у друко-ваних матеріалах, які надавались учасникам громадських слухань.
На слуханнях, які були організовані виконкомом міської ради м. Харкова, прозвучало два виступи представників "Зеленого фронту", в яких не було негативних відгуків по суті проекту установки, а всі зауваження були спрямовані на зрив заходу.
Шановний Олександр Ілліч, з інформацією про характеристики і фізичні принципи роботи дослідницької ядерної установки Ви можете ознайомитись на Ін-тернет-сайті ННЦ ХФТІ за адресою: http://www.kipt.kharkov.ua/kipt_sites/NeutronSource/index.html. Вас можуть прийняти в ННЦ ХФТІ фахівці в цій галузі та відповісти на Ваші питання. Також може бути організована зустріч із розробниками проекту установки з Аргонської національної лабораторії (США).
З повагою.
Національної академії наук України
академік НАН України                                                       А.Г. Наумовець
19.05.2011.

В своем ответном письме А.Г. Наумовцу, уважаемому мною выдающемуся физику, я попросил его не присоединяться к оценкам харьковскими городскими властями активных харьковских общественников. Именно проявленное "отцами го-рода" неуважение к праву харьковчан добиваться всей правды о происходящем в их городе заставило меня обратиться к Б.Е. Патону с открытым письмом. Вопрос стоит так: будут ли в Харькове считаться с харьковчанами?

 

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии