rss

Признаю, я виноват. В предвыборную кампанию 2004 не смог насто-ять, серьезно обратить внимание оппозиционеров на проблемы Украины после Кучмы, поддался напору "демократического" популизма. После победы Оранжевой революции был советником губернатора и не хватило авторитета, силы убеждения, чтоб изменить стиль работы обладминистрации. Пользуясь своими полномочиями, добивался отдельных улучшений, а что идем к общему поражению, убедить не сумел. Ответственности с себя не снимаю.
И, чувствуя ответственность, считаю своим долгом продолжать добиваться тех же, прежних целей. С конца 70-х работаю для продвижения де-мократии в нашей стране. Путь оказался извилистым, отдельные победы сменяются глубокими провалами. Но нельзя же, в самом деле, допустить, чтобы очевидные негодяи вернули все вспять, вновь посеяли страх, растоп-тали надежды на выход в другой, более гуманный, более разумный мир! Ведь пока их не остановят, они распоясываются все более. Вот уже перекрыли для оппозиции к выборам практически все каналы: телевизионные, финансовые. Неужели Вы, непредубежденный харьковчанин, не видите, что происходит? На массу агитационных палаток власти деньги нашли (сравните с количеством палаток у Объединенной оппозиции), а крыши текут, тротуары коробятся еще хуже, чем намного раньше, когда я в качестве помощника городского депутата занимался этими проблемами.
С готовностью передал бы свои политические заботы более умелым, более молодым. Но пока не видно, кому.
Да, нам, "оранжевым" (так нас любят сегодня называть противники, хотя после 2005 это слово утратило смысл) пока не удалось. Но нужно на-чинать снова и снова, самокритично оценивая пройденное. Потому что другого достойного пути нет. Команда Объединенной оппозиции "Батькiвщина" - это уже не прежняя партия "Батькiвщина", в ней несколь-ко лидеров и они признали прошлые ошибки. Я, к примеру, особенно поддерживаю среди них Анатолия Гриценко, он не говорит пустых слов.
Если Вы нас поддержите, я обещаю работать по-настоящему. Кандидатом не выдвинулся, но площадки действия для себя найду.
Христианину каяться не зазорно.
 

НАДЯ ДЕНИСОВАBlinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 1 Комментарии

15-16 вересня у с. Василівка Новомосковського району Дніпропетровської області відбувся освітній табір вихідного дня з соціального підприємництва, інфобізнесу, особистого зростання "Дорога у бізнес-клас", який організували "Асоціація спеціалістів з управління і безпеки бізнесу, "Ініціативний форум Придніпров'я" та "Країна ліберальна".

 

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Фундація регіональних ініціатив була заснована в Ужгороді 10 років тому і за цей час стала однією з найавторитетніших та впливовіших всеукраїнських молодіжних громадських організацій. З 8 по 12 серпня мені поталанило побувати на "ФРІ Business Camp", що Донецький осередок ФРІ проводив на території Національного природного парку "Святі Гори". У "ФРІ Business Camp" брали участь близько 60 молодих громадських діячів, які займаються або бажають займатися підприємницькою діяльністю. Варто подякувати організаторам за такі критерії відбору, адже наглядні приклади того, що наше покоління може успішно створювати та керувати фірмами з автоперевезень, студіями звукозапису, фотостудіями, тренажерними залами та салонами краси, справді мотивують та надихають. Думаю, більшість цілеспрямованих та ініціативних учасників "ФРІ Business Camp" рано чи пізно прийдуть до ліберального світогляду, а вже зараз "Капіталізм і свобода" Мілтона Фрідмана або, як порадив один з бізнес-тренерів, "Атлант розпрямив плечі" Айн Ренд буде цікавим та корисним чтивом. 

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

(Наброски по политэкономии полукапитализма)

 

Два основных и вполне консенсусных убеждения лежат в основе сложившегося в России на настоящий момент политического и социального порядка. Первое состоит в признании обществом широкого распространения коррупции во всех сферах государственной и экономической жизни и констатации чрезвычайно низкого качества существующих институтов (прежде всего — правовых). Это убеждение характерно для людей разных политических взглядов и социального положения, его равно разделяют продавщицы, оппозиционеры, мелкие чиновники и политические функционеры. Второе убеждение, столь же распространенное, состоит собственно в том, что изменить этот порядок в силу разных причин практически невозможно.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Сьогодні Білорусь святкує День Незалежності (День Республіки). Довгий вікенд, що минув, я провів у своїх родичів у Молодечному - райцентрі Мінської області і хочу поділитися враженнями. Багато чого у цьому старовинному місті мені сподобалось. Чисті та доглянуті двори і парки, відремонтовані дороги, білоруськомовні вивіски, велика кількість книгарень, магазинів та кафе, а також легальний статус грального бізнесу. Найприємніше, що Молодечно не є "канонічною територією" однієї конфесії і тут будують як православні церкви, так і католицькі костьоли. Свобода віросповідання - це справді важливо.

Не сподобалась велика кількість радянської та стилізованої під радянську символіки та неформальна угода про відмову громадян від контролю за діяльністю уряду в обмін на забезпечення урядом відносного добробуту громадян.

В одній з книгарень я придбав спогади В'ячеслава Кебіча "Спокуса владою". У своїй книзі прем'єр-міністр Білорусі у 1990-1994 рр. ностальгує за Радянським Союзом, неодноразово підкреслює, що Перемога над фашизмом дала комуністам індульгенцію за всі попередні та майбутні злочини, більше хвалить ніж критикує "учня, який перевершив учителя" Олександра Лукашенка та таврує своїх опонентів з Білоруського національного фронту як "антидержавні сили", які весь час намагались "повалити" уряд та "захопити" владу. Але два уривки справили на мене позитивне враження.

У першому він згадує як під час торгово-промислової виставки біля радянського павільйону відкрилось виїзне кафе. На питання червоного директора Кебіча за чиїм розпорядженням вони працюють підприємці здивовано відповіли: "А хіба для організації бізнесу потрібні чиїсь розпорядження? Все вирішує розрахунок. Радянська делегація на виставці - одна з найбільших. Два тижні теж не маленький строк. От ми і вирішили заробити на вас". Кебіч констатує, що їжа та сервіс у кафе були не гірші, ніж у радянських ресторанах, і якби виставка проводилась у СРСР, то довелось би проводити безліч нарад та інструктажів, вирішувати проблеми з доставкою продуктів, а результат все одно був би гіршим.

У другому пише, як канцлер Австрії Бруно Крайський запросив білоруського колегу прогулятися вулицями Відня. Перехожі впізнавали голову австрійського уряду, посміхалися йому, дехто вітався за руку, а Бруно Крайський ставився до такої "фамільярності" цілком спокійно.

На жаль, досвідчений партапаратник так і не розумів, що ринкова економіка та відкрите суспільство взаємовиключні з радянською системою.

Зустріч з моїм мінським приятелем Романом, з яким познайомився на одному з семінарів фонду Фрідріха Науманна у Києві, була дуже короткою. Він є активістом руху Володимира Некляєва і зараз готується до парламентських виборів, які відбудуться у Білорусі на місяць раніше за українські. Думаю, "Країна ліберальна" буде моніторити і ті, і інші.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Административно-командные системы не позволяют эффективно управлять большими системами. Принятие решений должно передаваться на места. Чем ниже уровень, тем важнее, чтобы руководителем был профильный специалист, а не управленец, не знающий предметной области.

Другая важная тема - привлечение врачей к управлению на местах поваышает их заинтересованность в результатах работы учреждения.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Когда заходит разговор о льготах, их многие осуждают. Но не все.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 1 Комментарии

24 января 1722 года Петр I утвердил знаменитую «Табель о рангах всех чинов воинских, статских и придворных, которые в каком классе чины». «Табель» установила три параллельных лестницы чинов для гражданской, военной и придворной служб, по 14 ступеней в каждой. Но в действительности еще в 1682 году по представлению думской Комиссии князя Василия Голицына было отменено «богоненавистное и враждотворное местничество».

 Именно эта мера разрушила прежнее — родовое — основание лестницы чинов. А Петр своей «Табелью» лишь завершил дело, «обогатив» отечественную традицию элементами бюрократической «вертикали». Основным путем продвижения по чиновной лестнице стала выслуга лет. Однако верхней ступенькой такого механического продвижения был 5-й класс; получение более высокого чина возможно было лишь по пожалованию императора.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Влада ніколи не намагалсь захищати бідних. Більшість грошей, що їхвитрачає бюджет по соціальній лініі до підтримки бідних відношення не має.

Автори докладу CASE-Україна зробили наголос на зміні соціальної політики.

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии

Письма однопатицам - членам яцейки ГП в г. Харькове

Письмо 1

Blinklist!Blogmarks!BlinkBits!Ask!
  • 0 Комментарии