Як спільнота сама за медицину дбає. | | Печать | |
Середній клас |
23.10.2013 23:33 |
Коли звертаєш увагу на жахливий стан та погану роботу державної медицини, зазвичай відповідають – а як ще може бути? Хто окрім держави може про медицину дбати? Хворі люди, зазвичай бідні, а молоді та багаті – вони здорові і не будуть добровільно фінансувати лікарів та обладнання. А медичні процедури коштовні і якщо вони стануть платними, хворі не зможуть ними користуватись.
Чи може спільнота сама, без держави забезпечити охорону здоров’я? Так, як це було на протязі багатьох століть у світі, а в багатьох країнах залишається і сьогодні?
Цікавий приклад показали мешканці Тернополя.
У пологових будинках міста не було кардіотокографа – апарата, який вимірює серцебиття дитини в утробі матері. Адже в XXI столітті в країні в центрі Європи лікарі державної лікарні користуються для цього надсучасним апаратом «Дерев’яна трубка». Вартість кардіотокографа в межах держави смішна – 10 тис. грн., а його важливість при контролі вагітності та пологах величезна.
Благодійний фонд "Вікно життя" (засновник та ініціатор акції Ірина Жигунова), який взявся за цю проблему, звертається до дописувачів місцевого Інтернет-форуму. На форумі, як годиться, зав’язується дискусія. Деякі коментатори вважають, що про апарат має дбати держава, яка на ці потреби збирає податки. Інші вважають, що платити мають лікарі, адже вони на цьому апараті будуть робити аналізи і отримувати від пацієнтів гроші. За обладнання для свого заробітку кожен має сплачувати сам. Але ж ідея фонду була іншою – встановити такий апарат, діагностика якого буде безкоштовною. І громадянам запропоновано – хто хоче, долучайтесь!
За короткий час на форумі було зібрано 10700гр на один такий апарат. Гроші перерахувало 40 учасників. Відомий в місті шоумен С.Притула дав ще 10000гр на другий апарат. Дуже швидко 2 апарата були закуплені закордоном і встановлені в лікарні.
Експлуатацію апарату забезпечує той самий благодійний фонд на гроші, що продовжують збирати на форумі. Окрім того, біля апарату є благодійна скринька, охочі й туди можуть кидати гроші. 200гр розхідних матеріалів, що апарат потребує кожен місяць, збираються без проблем. Юридично апарат на балансі фонду і безоплатно переданий лікарні у користування. Фонд за допомогою багатьох помічників контролює, щоб діагностика на апараті дійсно виконувалась безкоштовно.
Зараз фонд через активістів Інтернет-форуму збирає гроші на апарат штучної вентиляції легенів. Цей апарат значно дорожчий, він коштує біля 10 тис. дол. Але технологія відома, гроші збираються.
Звісно, 1 фонд і кілька десятків відвідувачів форумів не вирішать всіх проблем охорони здоров’я країни. Але вони показують шлях, який веде до позитивного результату краще, аніж збільшення податків та їх розподіл серед державних клінік. Бо скільки не збирають податків, не витрачають грошей, а лікарні бідні, лікарі отримують копійки і так і працюють.
А тут все зрозуміло, під контролем, відкрито, гроші збирають добровільно. І результат є.
Про ініціативу розповів учасник спільноти КЛ та активіст збору грошей Віталій Беднарчук
|
Комментарии