Результати опитування стосовно пільг в Україні. | | Печать | |
Аналітика |
08.02.2013 17:19 |
КЛ на власному ресурсі провела опитування серед відвідувачів та читачів порталу liberal.in.ua. В опитуванні взяло участь 113 чоловік. Питання було задане наступне:
З нового року пільги будуть надаватись в розмірах, визначених Кабінетом Міністрів, в залежності від наявності коштів у бюджеті. Їх сума буде нижчою, ніж передбачено в законі. Ваше ставлення до цього?
Відповіді в рейтингу розмістились наступним чином:
Пільги треба скасувати, як це буде зроблено, не має значення. Це варіант відповіді підтримало 30% опитуваних (34 людини обрали цю відповідь). Це люди налаштовані більш радикально, розуміють шкідливість пільг і для бюджету, і для суспільства. Для них важливий результат - скасування пільг.
На другій позиції варіант відповіді: Пільги треба зменшити, але законно, а не рішенням КМ. Цю відповідь підтримали 29% опитаних (33 людини відповідно). Прихильники змін на законодавчому рівні також розуміють необхідність зниження кількості пільг та пільговиків. Вони також хочутьзменьшити витрат бюджету країни і податковий тягар на громадян. Але ці люди також вважають, що потрібно дотримуватись доктрин закону, оскільки щоб стати країною з демократичними цінностями, потрібні системні зміни та відповідні закони, котрі будуть ефективно діяти.
Пільги треба збільшити, а гроші взяти в олігархів – такий варіант відповіді припав до душі 16% опитуваних (18 опитаних людей). Така відповідь дає можливість віднести цих людей до прихильників ідей комунізму.
Пільги зменшувати не можна, це злочин антинародного режиму – підтримали 10% опитуваних (11 людей відповідно). Така позиція притаманна соціалістам і в основному людям, котрі на даний момент отримують пільги. Питання «інвентаризації» пільговиків болюче, але його потрібно проводити. Оскільки бюрократична система та система корупції свого часу дала можливість зловживати певним верствам населення «наближених» до чиновників та долучитись до людей, пільги яким дійсно життєво важливі і необхідні. Нажаль кількість та відсоток таких людей потребують ретельної перевірки.
Раніше нараховані пільги скасовувати не можна, новим пільговикам можна платити менше. Підтримали 9% опитаних людей (10 чоловік).
Відповідь: Мені все одно, я не пільговик і податків не плачу. Знайшла підтримку в 4% опитуваних (5 чоловік).
Нічого про це не чув – відповідь знайшла найменшу підтримку серед людей, котрі виявили бажання прийняти участь в опитуванні КЛ і становить 2% відповідно 2-є людей.
Якщо поєднати та додати питання, котрі передбачають зниження пільг (Пільги треба скасувати, як це буде зроблено, не має значення та Пільги треба зменшити, але законно, а не рішенням КМ) то в нас вийде наступна статистика: 59% відповідно 67 опитаних. Ще 9% також за зниження пільг, але не радікально.
З тих, хто проти пільг, майже половина налаштована радикально - зняти всі пільги за бідь-яку ціну, трохи більше половини хоче це зробити в законний спосіб.
Висновок: Пільги треба зменшувати. Відповідно зменшаться витрати з держбюджету, податковий тиск на громадян, що призведе до покращення економічних показників. Добре, що більшість наших відвідувачів це розуміють.
|