Правий екстремізм у Європі: тенденції розвитку та стратегії протидії |
Автор: Administrator |
03.06.2012 22:50 |
Представник Країни Ліберальної Антон Коломієць брав участь у Міжнародній конференції "Правий екстремізм у Європі: тенденції розвитку та стратегії протидії", яку організували Фонд Фрідріха Еберта та Східно-європейський інститут розвитку.
Свій суб'єктивний погляд на подію він пропонує читачам нашого сайту:
Правими організатори конференції вважають націоналістів. Так, експерт Вячеслав Ліхачов назвав правими екстремістами не тільки українських націоналістів з ВО "Свобода", але й російських - з "Прогресивно соціалістичної партії" Наталії Вітренко.
Голова представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні Урсула Кох-Лаугвітц зазначила, що "лівому екстремізму протидіє ринкова економіка, а правому екстремізму - демократія, тому дискусія з даної теми допоможе підвищити демократичні стандарти та зверне увагу на проблеми захисту прав людини".
А голова Сходно-європейського інституту розвитку Мрідула Гош зазначила, що в Україні рівень расизму, антисемітизму та ксенофобії досить високий (на рівні Польщі та Угорщини) і громадянське суспільство має протидіяти цим негативним явищам. За останні 5 років було скоєно близько 300 злочинів на грунті ненависті, 12 осіб було вбито.
Яскравими були вступи закордонних учасників.
Рафаль Панковські з польської асоціації "Ніколи більше" зазначив, що з прояви ксенофобії трапляються навіть серед католицьких священників та профспілкових діячів, але обрання депутатами сейму афрополяка Джона Годсона, трансексуала Анни Гродської та відкритого гея Роберта Бедрона є позитивними тенденціями.
Німецький спортивний журналіст Ронні Блашке розповів про активну пропаганду "націонал-демократами" неонацистських ідей серед футбольних хуліганів, а правозахисник з Німеччини Ульф Бюнерман - про Берлінську мобільну консультацію для жертв злочинів на грунті ненависті. Ґріт Ханнефорт розповіла, що "націонал-демократи" обрали Дрезден, котрий наприкінці Другої світової війни сильно постраждав від авіаційних бомбардувань, місцем проведення своїх маршів, які традиційно перестали у бійки з лівими активістами і врешті-решт були заборонені. Одна з українських учасниць зауважила, що спостерігала за нацистським маршем, коли привозила до Дрездену групу українських старшокласників, у яких бритоголовий зігаючий натовп викликав негативні емоції, а не якесь співчуття чи захоплення.
Наскільки я зрозумів, Фельдману подобались міжнаціональні відносини у колишньому СРСР, а Гнаткевичу у сучасній Україні, хоча він би покращив становище кримських татар. Набагато чіткішою та сповненою енергії було нова Уповноважена з прав людини Валерія Лутковська, яка повідомила про оновлення свого апарату і перехід до широкої спрівпраці з громадськістю форматі "омбудсман+".
Правозахисник Олег Мартиненко резонно додав, що потрібен також формат "МВС+", "СБУ+" та "ГПУ+", а Максим Буткевич з ініціативи "Без кордонів" підсумував, що демократичні організації мають протидіяти "правому" екстремізму у трьох напрямках:
- не співпраця з екстремістами, - відстеження "мови ненависті" - реагування на неї.
Наприкінці додам, що на мою думку, екстремістів слід переслідувати не за погляди, якими би дикими та мракобісними ті не були, а за злочини проти життя, здоров'я та майна людей. В інших випадках ми маємо протиставляти їхнім акціям і маніфестам свої".
Антон Коломієць, координатор ГО "Країна Ліберальна" у Дніпропетровській області.
|
Оновлено 10.07.2012 10:43 |