Інтерв’ю з Директором Департаменту нормативно-правового регулювання та юридичного супроводу Інституту суспільно-політичних досліджень Олександром Верголясом.

27/01/2010 - 10:13

1_4.jpg

КЛ: Олександре, скажіть, що собою являє Інституту суспільно-політичних досліджень?

Це є об'єднання соціально активних громадян, які мають на меті розбудову своєї Батьківщини та розвиток громадянського суспільства.

КЛ: За якими основними напрямками працює Інститут? Чи є якась “спеціалізація”?

Інститут працює за багатьма напрямками і як такої загальної спеціалізації нема. В структурі Інституту є департаменти, які мають свої конкретні напрями та завдання. Департамент стратегічного планування та системного аналізу, Департамент нормативно-правового регулювання та юридичного супровод, Департамент економіки і фінансів, Департамент молодіжної політики, Департамент розвитку місцевого самоврядування, Департамент розробки та супроводу благодійних програм, Департамент громадського здоров'я, Департамент екології та безпеки навколишнього середовища, Департаменту культури та мистецтва, а також Благодійний Фонд "Свідомість".

КЛ: Які найактуальніші проблеми існують в країні на даний момент? Чи можна їх розбити на найактуальніші і на такі, що не потребують вирішення негайно?

Відсутність національної ідеї, страх політиків робити не популярні кроки, популізм, підміна понятть. Всі питання треба вирішувути негайно але процес їх реалізації може затягнутись на довго.

КЛ: Олександре, чи є якісь “основні” проблеми, котрі об’єднують громадян та громадські організації?

Бездіяльність та безвідповідальність влади. Владоможці згадують про свої прямі обов'язки лише перед виборами і до того моменту лише роблять активну імітацію роботи.

КЛ: Чи співпрацює Інститут з громадськими організаціями та політичними партіями? Чи йдуть на таку співпрацю партії? Якщо так, то в яких напрямках?

Іде активна співпраця з багатьма громадськими організаціями за різними напрямками. Наприклад зараз, Юридичний Центр разом з ГО "Союз споживачів України" по території всієї країни набирають молодих юристів,в т.ч. студентів, до спільного проекту по захситу прав споживачів. Більш детальну інформацію Ви можете знайти тут http://politiko.com.ua/blogpost18788.

Партії охоче йдуть на співпрацю по різним напрямкам.

КЛ: Питання, котре цікавить багатьох: звідки йде фінансова підтримка “Інституту суспільно-політичних досліджень”?

Фінансова підтримка базується на членських та добровільних, благодійних внесках.

КЛ: Олександре, як Ви бачите механізм співпраці органів Державної Влади з громадськістю на місцеву та центральному рівнях? Чи є приклади такої співпраці з Інститутом?

Створення та ефективна робота громадських рад. Головне-робота, яку можна виміряти впливом на рішення, можливість змусити владу скасувати чи навпаки дати "зелене світло" тому чи іншому рішенню. На данний момент, проводиться робота щодо спільної реалізації проектів та консультації з ріних питань.

КЛ: В чому Ви бачите основну проблему такої співпраці та що потрібно зробити для покращення такої співпраці в країні в цілому?

Глухота. Це є глухота влади. Влада не чує чи не хоче чути голос суспільства. Необхідно просто змусити владу прислуховуватись до громадськості. І не тільки прислуховуватись але й максимально виконувати волю суспільства.

КЛ: Скажіть, як саме громадськість може впливати на владу?

Є багато засобів впливу громадськості на владу. Можна виділити наступні види

Конструктивний:

Громадські ради, круглі столи тощо.

Деструктивний:

Акції непокори, мітинги, заворушення, заколоти тощо.

Кожний з вищезазначених видів є доцільним у різних випадках, ситуаціях, але треба бути максимально уважним у будь-якому випадку, щоб досягти максимального результату і не перетворити всі свої дії на фарс чи зашкодити іншим людям.

КЛ: Олександре, можете дати своє визначення середнього класу? І прогнози його розвитку в найближчому майбутньому?

Середній клас це є група людей, що має стійкі доходи, достатні для задоволення широкого кола матеріальних і соціальних потреб. Важко дати точний прогноз, оскільки тенденції розвитку цього прошарку людей залежить від тенденції розвитку вітчизняної економіки, який залежить від багатьох факторів у тому числі і перебіг фінансово-економічної кризи і поза межами України.

КЛ: Чи звертаються до Інституту громадськість за допомогою? Якщо так, то в чому вона полягає?

Так, до нас звертаються за різноманітними питаннями. Допомога може бути різна, в залежності від сфери питання - від сприяння у реалізації проектів до залучення нових партнерів та ресурсів. Окрім цього ми надаємо свої послуги і політичним силам.

КЛ: Чи проводить Інститут дослідження стосовно ідейної приналежності громадян? Точніше, які тенденції спостерігаються в розрізі прихильності громадян до основних ідеологій?

Прямо цим питанням Інститут поки не займався але опосередковані дані свідчать про те, що зараз відсутня превалююча ідеологія. Багато людей кажуть, що є прихильниками тієї чи іншої ідеологічної течії, але при більш тісному спілкуванню виявляється, що світоглядні принципи цією людини є кардинально іншими. З огляду на останні новини та інформацію можна дати висновок, що набирають сили радикальні рухи та течії і можливо спрогнозувати, що чим далі буде тривати стагнація економіки та глибшатиме криза, подібні рухи матимуть приріст серед кількості своїх прихильників та матимуть ще більший вплив серед населення, особливо серед молоді.

КЛ: На Вашу думку, яку ідеологію потрібно розвивати в Україні в даний момент, в найближчому майбутньому і чому?

На мою думку навпаки, треба відійти від питання ідеології як такої і просто працювати, працювати і ще раз працювати. Можна бути націоналістом, соціалістом, лібералом але для того, щоб країна вийшла з крутого економічного піке всі сили суспільства повинні бути спрямовані на підвищення ККД своєї діяльності. І тоді і тільки тоді Україна вийде з економічної кризи коли кожен громадянин полишить думку що гроші, успіх, щастя просто впаде з неба, коли кожна людина зрозуміє що її доля у її руках тоді держава почне свій розвиток із знаком "+".

КЛ: Олександре, скоро вибори Президента України а потім і до місцевих рад, можете дати свої прогнози?

З огляду на результати І туру та прогнози ІІ туру, я думаю що нас чекатиме цікаве півріччя - вибори Президента (ІІ тур), переформатування коаліції в Парламенті (якщо не домовляться, нас чекатимуть дострокові парламентські вибори).

Щодо виборів Президента,основа інтрига є у наступному:

- хто зможе більше активізувати/утримати своїх виборців;

- взяти голоси інших кандидатів;

- "зруйнувати" електорат на полі супротивника (зробити так, щоб кількість чужих виборці прийшла мінімальною, максимум голосів "Проти всіх" на чужому електоральному полі).

Хто краще справиться з цим, той і отримає Президентську Булаву.

Щодо місцевих виборів,то вони напряму залежать від реультатів ІІ туру,оскільки тоді сторона, що програла вибори Президента спробує відігратись на місцевих виборах з прицілом на наступні вибори до Парламенту на яких можна використати роботу на місцях як додатковий бонус для отримання симатій виборців.

Дякуємо за інтерв’ю.