Конференція в Німеччині «Україна перед виборами 2012 року. Час вибору»

Під час трьохденної конференції в місті Гуммерсбах в Академії Теодора Гойса були розглянуті проблеми перспектив лібералізму в Україні, національної історичної пам’яті та Голодомору, геополітичних викликів сучасності, а також обговорено майбутні вибори до Парламенту України. В конференції в основному взяли участь молоді політологи з Німеччини. З України в якості експертів були запрошені: професор Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань, Директор Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, засновниця громадської організації «Країна Ліберальна» Катерина Петренко.

Організаторами конференції виступили німецькі політичні консультанти та експерти з питань Східної Європи Ян Ягіелло-Шонфельдер та Міхаель Олександр Гейн за сприянням Фонду Фрідріха Науманна за Свободу, Академії Теодора Гойса та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини. В заході також взяла участь новообрана Голова Представництва Фонду Фрідріха Науманна в Україні – Міріам Космель.

Конференція пройшла динамічно та інформативно. В перший же день відбувся виступ Катерини Петренко – засновниці ГО «Країна Ліберальна». Після короткого аналізу стану ліберальної ідеології та ліберальних рухів в українському суспільстві Катерина презентувала громадську організацію «Країна Ліберальна». Акцент було зроблено на поточних проектах та майбутніх планах організації.

Другий день конференції розпочався з виступу стипендіата Фонду Фрідріха Науманна за Свободу, політтехнолога Яна Ягіелло-Шонфельдера. Будучи дослідником проблематики Голодомору 1932-33 рр. в Україні, Ян Ягіелло-Шонфельдер розповів про значення історичної пам’яті в побудові національної ідентичності українців.

Після цього відбувся виступ ще одного організатора конференції, стипендіата Фонду Фрідріха Науманна за Свободу Міхаеля Олександра Гейна. Досліджуючи електоральну поведінку на пострадянському просторі, Міхаель Олександр Гейн зробив презентацію на тему «Електоральна поведінка в Україні із спеціальною увагою на етнічний аспект».

Друга половина дня була присвячена виступам українських експертів. Професор Києво-Могилянської Академії Олексій Гарань розповів про наслідки Помаранчевої революції в Україні та про нові геополітичні виклики в Східній Європі. Під час виступу на прохання аудиторії були також надані аналітичні дані про сучасну політичну ситуацію в Україні.

Директор Фонду «Демократичні Ініціативи» Ірина Бекешкіна під час своєї презентації «Україна перед Парламентськими виборами 2012» проаналізувала новий Закон «Про вибори» в Україні та нову виборчу систему. Крім того, відомим українським соціологом були представлені дані про можливі сценарії та результати майбутніх Парламентських виборів в Україні, основані на останніх соціологічних опитуваннях та статистиці.

Останній день конференції було присвячено моделюючій роботі в групах на тему «Співпраця між міжнародними організаціями та Україною». В моделюванні взяли участь всі учасники конференції, при чому молодим науковцям з Німеччини в створенні їх презентацій допомагали гості з України та організатори конференції.

Окремо хочеться відмітити надзвичайну зацікавленість німецьких студентів не лише сучасною політичною ситуацією в Україні, але й українською мовою, історією, культурою. Вони активно та з ентузіазмом розробляли концепти співпраці між нашими країнами, шукали шляхи допомоги та кооперації. За це їм величезна вдячність.

Результати конференції, окрім інформаційного обміну та корисних знайомств, можна звести до такої тези: в Україні вже підросло нове покоління вільних людей, які, об’єднуючись в рухи та організації, прагнуть до реформування політичної системи на основі демократичних принципів та ліберальної ідеології. На Заході наша держава має друзів та партнерів, які прагнуть допомогти Україні швидше пройти етап перетворень та побудувати стабільне демократичне суспільство.

В кінці ще раз хочемо виразити щиру подяку всім учасникам конференції за прекрасну організацію, цікаві дискусії, активну позицію щодо соціально-політичних проблем України та шляхів їх вирішення. Разом ми досягнемо мети: свобода в Україні переможе!