Розпорядження Кабмина № 838-р от 17.07.2009 смягчает предыдущее Розпорядження № 757-р от 01.07.2009г
На сайте КМУ появилось Розпорядження № 838-р від 17.07.2009. В нем КМУ смягчает ту часть предыдущего Розпорядження №757-р и последующего разъяснения ГНАУ, которая касается запрета принимать налоговые накладные за предыдущие периоды.
Обращает внимание, данное Розпорядження было принято в один день с Разъяснением ГНАУ, но опровергает его. Если Разъяснение утверждало, что действующее законодательство не предусматривает возможности предъявлять налоговые накладные в последующие периоды по желанию плательщика, то новое Розпорядження описывает порядок такого предъявления.
В новом документе Кабмин относит прием таких накладных "до найвищого ступеня ризику".
Налоговики должны при камеральной проверке определять допустимость задержки подачи налоговой накладной с корректировкой, уточнением соответствующих деклараций предыдущих периодов. При этом допустимым документ считает задержку не более, чем на 2 месяца.
Более того, если корректировка проводится более, чем на 10% от суммы кредита или обязательства за соответствующий период, документ требует проведения расследования с участием налоговой милиции начисления и уплаты налога по всей цепочке производства товара/улуги. О результатх следует доложить в органы МВД.
Как видим, новое распоряжение предполагает усилить давление на предприниматалей, желающих сдать налоговые накладные за предыдущие периоды, но уже не запрещает их так категорично, как предыдущее.
Очевидно, прямой произвол, все-таки встречает сопротивление. Но склонность пополнять бюджет за счет беззакония, давления на предприниматлей и прямого их ограбления, осталась.
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 17 липня 2009 р. № 838-р
Київ
Про врегулювання деяких питань
адміністрування податку на додану вартість
З метою реалізації положень Закону України “Про податок на додану вартість” Державній податковій адміністрації під час адміністрування податку на додану вартість:віднести до найвищого ступеня ризику факт подання платником податку податкової декларації з податку на додану вартість (далі — декларація) за звітний податковий період, складеної з урахуванням податкових накладних, виписаних в іншому, ніж звітний, податковий період, та своєчасності нарахування і сплати податку;
під час проведення камеральних перевірок показників податкової звітності з податку на додану вартість враховувати, що коригування або уточнення платником податку показників декларації, пов’язане з несвоєчасним включенням сум податкової накладної до складу податкового зобов’язання або податкового кредиту, за відповідний звітний податковий період (далі — коригування або уточнення декларації) є виправданим у разі, коли воно здійснюється протягом двох місяців з дати настання граничного строку подання відповідної декларації;
у разі коригування або уточнення платником податку показників декларації в обсязі 10 або більше відсотків загальної суми податкових зобов’язань та/або податкового кредиту, задекларованих у відповідному податковому періоді, провести за участю підрозділів податкової міліції протягом місяця з дня його здійснення перевірку достовірності сум податку на додану вартість, нарахованого і сплаченого на всіх етапах поставки товарів (робіт, послуг), та інформувати протягом трьох днів з дня здійснення такого коригування або уточнення органи внутрішніх справ для вжиття ними заходів реагування в межах компетенції;
у місячний строк привести у відповідність з цією постановою власні нормативно-правові акти.
Прем’єр міністр України
Ю. ТИМОШЕНКО