Прийдешня левізна

У Катарі готуються до проведення чемпіонату світу з футболу. Активно розбудовуються нові спортивні арени, об’єкти інфраструктури. На них працюють десятки тисяч будівельників, у більшості – з інших країн.

«Німецький телеканал ZDF нещодавно провів розслідування прихованою камерою. Репортер поспілкувався із робітниками з Непалу, Пакистану та Бангладешу, які будують стадіони та дороги в Катарі. Восьмеро з них живуть в одній кімнаті, заробляють 300 євро на місяць, але місяцями чекають своїх зарплат.

У розслідуванні показали також красиві кадри з матчів Кубка арабських націй-2021 на восьми новеньких стадіонах. В країні з 2.7 млн населення, що вдвічі менше, ніж у Словенії, наразі вісім надсучасних, найдорожчих та найкрасивіших стадіонів у світі, відстань між якими – менш як година їзди»

Це цитата з блогу відомого у минулому німецького футболіста Філіппа Лама. Не він один обурюється наданням права на великі турніри країні, що наймає іноземних працівників за невеликі гроші. Лам цитує іншого німецького футболіста Леон Горецка та капітана збірної Фінляндії Тім Спарв, які також вимагають привертати увагу до таких речей коли обирають місце проведення турнірів.

Що турбує лівих? Те що люди у Непалі, Пакистані, Бангладеш не можуть заробити на життя і вимушені шукати можливості закордоном? Ні. «Експлуатація» тих, хто знайшов собі заробіток.

Що пропонують ліві? Не давати мешканцям Непалу та Бангладеш можливості заробити. Нехай сидять у своїй Азії без грошей. Тоді їх не будуть експлуатувати організатори турнірів і ліві моралісти будуть щасливі.

Ліві не організують виробництв. Вони викривають тих, хто їх організує. Запропонуйте лівим самим інвестувати до Бангладеш чи Непалу? Організувати там стійке та прибуткове виробництво, щоб місцеві мешканці могли отримувати більше 300євро та жити вдома? Образяться. Не царська це справа. Нехай експлуататори організують, а ми будемо їх викривати та обмежувати.

DW пише - ці люди половину заробітку відправляють додому, де на них живуть цілі родини. Такий стан родин не турбує лівіх, вони не інвестують у Непал. Їх активність - забрати у цих людей можливість відправляти гроші, на які їх родини живуть.

Та більше. Я ще пам’ятаю часи, коли ліві організовували виробництва на шостій частині земної кулі, що потрапила до них в управління. На великих будівництвах та виконанні  сільськогосподарських робіт люди спали не по 8, а 38 і більше людей в одному приміщенні із зручностями надворі, не за 300євро на місяць, а безкоштовно за одне тільки харчування зіпсованими продуктами. Кадри ZDF не злякали б, а насмішили кожного, хто пройшов школу будівництва при соціалізмі.

Філіпп Лав вже у 11років мав контракт з Баварією. Він відомий як добра людина, все життя грав у одному клубі, хоча мав кращі пропозиції, ніколи не потрапляв у скандали, не мав червоних карток і багато років допомагає хворим дітям по всьому світу.

Звідки в нього і його колег ліві підходи та риторика?

Мабуть, він не знав, звідки брали гроші його боси, щоб сплачувати йому мільйони євро, навіть перемовини з ними вів не сам. А як заробляють гроші на проживання мільйони людей по всьому світу, які не зможуть при всіх своїх талантах заробити за всю свою трудову кар’єру і половини того, що Лам зміг к 30 рокам? Лам чесно заробив свої гроші. Така кон’юнктура світового ринку. Але до мільйонів людей ця кон’юнктура не так схильна. Для мільйонів і 300євро у місяць – недосяжна мета.

Схоже, він чесно вважає, що люди отримують гроші тому, що це їх право, а не тому, що вони виробляють додану вартість - скільки виробив стільки отримав за вирахуванням забраного державою. По власному досвіду скажу, щоб це зрозуміти в повній мірі, треба самому попрацювати в економіці. А коли тебе в 11років приводять і кажуть грай і гроші будуть сипатись, ти мабуть вважаєш що так воно для всіх. А на кого не сипляться, того ображають.

Але так само міркують і професори суспільних наук університетів, що розповсюджують цю ліву єресь і закладають її у голови людей