Підписаний закон щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства
Новий закон зменьшує позовну давність до 3-х років на вимогу про визнання незаконним правового акта органу державної влади, або місцевого самоврядування, яким порушено його право власності або інше речове право. Така вимога раніше не мала строку позовної давнини.
З 5 до 3 років зменьшується позовна давність до вимог про визнання недійсним правочину, вчиненого під впливом насильства або
обману.
З 10 до 3 років зменьшується позовна давність до вимог про застосування наслідків нікчемного правочину.
Пілся прийняття закону цей строк буде діяти ще 3 роки (чи до закінчення раніше прийнятих строків) для тих правочинів, які відбулися раніше і новий строк по них пройшов.
Ці зміни внесені до Цивільного кодексу і не відміняють вимог до покарання порушників, що робили насильство чи обман, якщо їх дії караються згідно до Кримінального Кодексу.
Зміни також внесені у Господарський процесуальний кодекс, у Цивільний процесуальний кодекста у Кодекс адміністративного судочинства. Зменьшена можливість подавати апеляцю так касацію післі закінчення строків оскаржування, а якщо вона подана прокурором, органом державної влади, органом місцевого самоврядування після спливу одного року з моменту набрання оскаржуваним судовим рішенням законної сили
КЛ постійно нагадує про необхідність прийняття законодавчого акту, який бі захищав власність, і не дозволяв віджуження її після 3-х років легального володіння, незалежно від порушень, які могли б бути виявлені в процесі її набуття. Але ций закон захищає таку власність не в повній мірі.
Адже згідно з ЦК, якщо суд визнає поважними причини пропущення позовної давності, порушене право підлягає захисту.
Стрко позовної давності можна зупинити за умов дїї обставин непереборна сила.
Тобто, насправді, у суда завжди є можливість визнати строк пропуску поважним і поновити справу.