Новий закон спростить бізнесову діяльність. Якщо запрацює

20.06.2013 ВР прийняла проект Закону №2698 від 13.04.2013 "«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення обмежень у провадженні господарської діяльності»"

Закон передбачає:

- судовий характер вжиття контролючим органом заходів реагування до господарюуючих суб'єктів. Тобто для принйняття заходів реагування контролюючий орган має звертатися до окружного адміністративного суду і тільки після його ухвали такий захід реагування такий захід вважається застосованим. Сенс норми в тому, що тепер не суб'єкт господарювання подає в суд на орган влали, а орган влади має підтвердити у суді обгрунотованість своїх заходів реагування;

- спрошується порядок проведення експертизи проектів. Виключена експериза з питань цивільного захисту. З центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, знімаються повноваження проводити експертизи проектів будівництва;

- з центрального органу виконавчої влади з питань цивільного захисту знімаються функції формування і реалізації державної політики в галузях промислової політики, гігієни праці, гідрометеорології, а також права заключати договори на охорону підприємств від пожеж (органи державної влади не повинні надавати платні адміністративні послуги, тому з закону прибрані всі подібні повноваження державних органів);

- не треба подавати декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки на використання об'єктів, що в установленому законодавством порядку приймаються в експлуатацію після завершення будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту., а також суб'єктам господарювання, які діють на підставі дозволів на початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих об'єктів та об'єктів іншого призначення, впровадження нових технологій, на передачу для виробництва зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції, виданих відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку".

Закон розроблений в Адміністрації Президента і внесений ним у ВР, викликав заперечення з боку опозиції. Жоден депутат від Батьківщини, Свободи та Удару не проголосував за даний законопроект. Він був прийнятий 232 голосами депутатів від ПР (184 з 207), КПУ (вся фракція - 32 депутата) та позафракційними (16 з 34).

Заперечення опозіційних депутатів полягали в наданні підприємцям права самостійно звертатися з позовом до державних органів з приводу заходів реагування і подавати касації до Вищого Адміністративного суду (депутати стверджували, що закон не дає їм такого права). Окрім того,опозиція, як і юристи ВР, були проти, щоб адміністративні суди, які покликані захищати людей від зловживань органів влади, використовувались для зворотньої мети.

Прийнятий закон в разі його підписання Президентом, має спростити життя підприємцям. Треба лише подитивись, як він буде діяти.