Азаров вимагає від чиновників не заважати експорту зерна. Допекло!

Прем’єр-міністр М. Азаров за підсумками наради у Кабінеті Міністрів 3 листопада 2013р. дав доручення віце-прем’єр-міністру О.Вілкулу, міністерствам та відомствам щодо усунення наявних адміністративно-бюрократичних перепон на шляху руху зерна на експорт, що останным часом виникли на аграрних ринках, та покращення зернової логістики. Текст доручення наводить прес-служба Української аграрної конфедерації

У тексті доручення особливо наголосив на необхідності дотримання облдержадміністраціями вимог ст.14 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо прямої заборони запровадження будь-яких адміністративних кількісних або якісних обмежень на переміщення аграрної продукції із області до області та на експорт.

Азаров попередив керівників Держсільгоспінспекції, ДАІ, Укрзалізниці, Держекоінспекції, Держветфітослужби та Держсанепідемслужби, що у разі виявлення фактів порушень законодавства під час видачі (погодження) відповідних дозвільних документів при експорті зерна, до них будуть застосовані заходи дисциплінарного впливу.

Урядовому уповноваженому з питань антикорупційної політики Богдану А.Й. доручено тримати зазначене питання на постійному контролі та у разі потреби інформувати Кабінет Міністрів. Мінагрополітики та Мінприроди доручається провести додаткову роз'яснювальну роботу з підвідомчими контролюючими органами щодо запобігання проявам корупційних дій. (Пострадянський засіб боротьби з корупцією КЛ)

Прем’єр-міністр також зажадав від Міністерства інфрастуктури та Укрзалізниці вирішення питань, на яких наполягають учасники аграрних ринків:
- розробити заходи щодо зниження вартості перевезення зерна у разі використання суб’єктами господарювання власних або орендованих спеціалізованих вагонів;

- розглянути питання стосовно проведення днопоглиблювальних робіт на окремих ділянках річок Дніпро та Південний Буг і у разі необхідності подати Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції;

- забезпечити ритмічну подачу вагонів для перевезення зерна згідно з заявками;

Від Мінекономіки вимагається розробити заходи із залучення інвестицій у розвиток інфраструктури ринку зерна та заходи щодо економічного стимулювання закупівлі інвесторами вагонів-зерновозів.

Запропонова розглянути можливість прийняття рішення Уряду по обмеженню вартості зберегання зерна у елеваторах та зупинення дії сертифікатів якості зерна та елеваторів до законодавчого врегулювання питання (відміни цих сертифікатів).

КЛ зауважує - експорт зерна - головне джерело валюти. І Уряд, який на початку своєї діяльності посилював обмеження для зернотрейдерів, зараз прибирає їх. Допомогти трейдерам в сучасній Україні можн алише одним способом - заборонити чиновникам заважати. Що Уряд і робить. В одному місці та в один проміжок часу.